PIRATŲ ŽYGIS
Rugsėjo 29 d., 10 val., susitinkame „Piratų žygyje“. Dalyvių skaičius ribotas – 15 vietų.
Tai žygis su vedliu iš Jurbarko, per vieną ilgiausių tiltų per Nemuną, pro Kidulių ir Kaimelio dvarus, upės slėnį ir pakrantes iki nuostabiojo Gelgudiškio dvaro. O tuomet – kelionė į Jurbarką laivu!
Trasa nesudėtinga – ėjimo apie 20 km., plaukimo Nemunu į Jurbarką – panašiai tiek pat.
Starto vieta – Jurbarko mažųjų laivelių prieplauka.
Startas – rugsėjo 29 d., 10 val.
Renginio pabaiga – 18 val.
Žygeiviai patys atsako už savo saugumą, sveikatą ir gyvybę bei turtą.
Bilietai:
Renginys: Piratų žygis
Startas – rugsėjo 29 d., 10 val.
Renginio pabaiga – 18 val.
Starto vieta – Jurbarko mažųjų laivelių prieplauka.
Atstumas pėsčiomis – 20 km.
Grįžimas – laivu Nemunu.
Daugiau informacijos:
Tel.: +370 685 10 177
El. p.: [email protected]
Keliaudami pamatysite
Nemuno tiltas
Tai ilgiausias (494 m ilgio) Lietuvoje automobilių tiltas, pastatytas 137 Pilviškiai–Šakiai–Jurbarkas kelio 57,0 km. Projektą parengė Kijevo projektavimo institutas „Sojuzdorprojekt“. Rangovas – Rygos tiltų statybos trestas, darbų vykdytojas – inž. Antanas Jankauskas.[2]Pradėtas statyti 1975 m. sausio mėnesį. 1978 m. spalio 26 d. atliktas tilto sijų deformacijos patikrinimas. Tiltas atidarytas eismui 1978 m. lapkričio 3 d., jam suteikta 100 metų garantija. ]2018 m. rugpjūčio mėnesį tiltui buvo suteiktas Lietuvos Šimtmečio vardas
Kidulių dvaras
Kidulių dvaras rašytiniuose šaltiniuose minimas nuo XVI a. Tuomet jis priklausė Jonui Lenartavičiui, iš kurio šias valdas 1584 m. nusipirko iš Prūsijos atsikėlęs miško pirklys Krišpinas Kiršenšteinas. Jo palikuonis Jonas Jeronimas Kiršenšteinas tapo žemaičių vyskupu ir mėgo gyventi tėviškėje. Po vyskupo mirties 1708 m. dvaras atiteko Karpiams, kurie jį valdė iki 1807 m., kol kairiakrantė Lietuva priklausė Prūsijai. Garsiausias iš Karpių – žemaičių vyskupas Juozapas Mikalojus Karpis taip pat mirė 1739 m. Kiduliuose. Kidulių dvare viešėjo Prūsijos karalius Frydrichas Vilhelmas III, ruošdamasis Tilžėje pasirašyti pralaimėjimo sutartį su Prancūzijos imperatoriumi Napoleonu.
Pirmojo pasaulinio karo metais Kidulių dvare šeimininkavo abiejų kariaujančių pusių kariai. Keista, tačiau dvaras beveik nenukentėjo.
Žirgynas ir senovinių ginklų bei šarvų kolekcija
Gelgaudiškio dvaras – XIX a. architektūros ansamblis Gelgaudiškyje, kairiajame Nemuno krante. Tai stambus ir vienas originaliausių Lietuvos dvarų ansamblių, įaugęs į apylinkės gamtą. Ansamblį sudaro rūmai, virtuvė, svirnas, oficina, tvartas, oranžerija, kumetynas, bokštas, rūsiai ir dvaro sodybos parkas.